Sporo czasu minęło od kiedy napisałam o Rites Of Fall w moim jedynym do tej pory „Nie Znasz”. Zrobiliśmy wyjątek w tej rubryce, ponieważ nie piszemy tam o polskiej muzyce. 

Jednak ciężko by było nie wspomnieć o tak doskonałym wydawnictwie jak „Truthsayer”. Epka wreszcie doczekała się następcy, tym razem będzie to długogrający debiut. “Towards The Blackest Skies” ukaże się 23 sierpnia, natomiast już dzisiaj, ekskluzywnie u nas, możecie usłyszeć jej mały przedsmak:Debiutancka płyta “Towards The Blackest Skies” ukazuje się nakładem nowego labelu Leidforschung. To 40 minut rytmicznej ambientowo-dronowej podróży z silnym naciskiem na klimat, basowe brzmienie uzupełnione akustycznymi instrumentami. Wśród gości na płycie pojawili się: Rafał Wawszkiewicz – sax (Merkabah), Jan Wierzbicki – kontrabas i Malin – pisczałka. Za mastering materiału odpowiedzialny był Rafael Anton Irisarri (Black Knoll Studio).

Projekt Rites Of Fall został zauważony przez organizatorów białostockiego Up To Date Festiwal co zaowocowało występem podczas imprezy Warm Up To Date Festiwal obok takich artystów jak: Roly Porter, Hainbach czy Om Unit. Projekt z powodzeniem otwierał również koncerty takich artystów jak: Father Murphy, Aidan Baker, OvO, Author & Punisher, Trepaneringsritualen.

Fot. Marcin Szpak

Posted in PremieryTagged