Dzisiejsze premiery płytowe znaleźliśmy wśród uznanych twórców amerykańskiej alternatywy. Dorzucamy do tego worek najświeższych singli i mamy sposób na (za) ciepły, lipcowy weekend!


Ovlov - TRU (20.07) // indie rock, noise rock

Takie połączenie noise rocka z indie to obszar w muzyce, w którym nie da się wymyślić nic nowego. Nic. Wszystko zrobił już J Mascis ze swoim Dinosaur Jr. A jednak Ovlov od dziesięciu lat robią w tej niszy doskonałą robotę, która wywindowała ich na naprawdę znaczącą pozycję na amerykańskiej scenie. I nie ma żadnego znaczenia, że „TRU” to dopiero drugi album w ich dorobku – w dodatku powstały w bólach. Mimo tych trudności i gatunkowych ograniczeń, ekipa z Newtown stworzyła świetną, bardzo świeżo brzmiącą rzecz. Każda z dziewięciu piosenek zawartych na „TRU” to potencjalny alternatywny hit. Oczywiście fani Dinosaur Jr i podobnych składów mogą brać się za tę płytę w ciemno. Ale zapewniam, że nie tylko oni. (k)


Ty Segall & White Fence- Joy (20.07) // psychedelic rock

Ty Segall i Tim Presley to jedni z najbardziej płodnych artystów zachodniego wybrzeża USA. Nic więc dziwnego, że zdarza im się wydać coś razem, choć „Joy” od poprzedniego ich wydawnictwa („Hair”) dzieli aż sześć lat. Przez ten czas obaj panowie wydali tyle płyt, że w sumie łatwo się w tym pogubić i stracić zainteresowanie ich twórczością. Nie dotyczy to jednak „Joy” – płyty, która w dyskografii obydwu artystów jest czymś wyjątkowym. 15 zawartych na niej kawałków zamyka się w pół godziny. I są to bardzo popieprzone dwa kwadranse. Ty i Tim żonglują psychodelicznymi motywami, głośnymi gitarami i dziwnymi wstawkami na zmianę ze spokojnymi, stonowanymi, balladowymi wręcz motywami. Wszystko jednak zmienia się tak szybko, jakby kalejdoskop wrzucić do pralki i ustawić wirowanie. Czyli tak, jak powinno być w garażowej, punkowej psychodelii. Ty Segall i White Fence kolejny raz udowadniają, że w tym gatunku nie mają sobie równych. (k)


Single / EP / Teledyski:

Rolling Blackouts Coastal Fever – Time In Common // jangle pop

Bully – Guess There // indie rock

Ruby Haunt – Darling // dream pop

The Goon Sax – Make Time 4 Love // jangle pop

Free Cake For Every Creature – Be Home Soon // lo-fi indie

Rock – Illusion Or Chance // hardcore punk

Foxing – Nearer My God // midwest emo

The Prodigy – Need Some1 // breakbeat

Tearful Moon – I Love You More Than Death // darkwave

Death Cab For Cutie – I Dreamt We Spoke Again // indie pop

We Were Promised Jetpacks – Hanging In // post-punk revival

Drenge – Before The War Begins // garage rock revival

Spring King – The Hum // garage rock revival

 

Fufanu – Typical Critical // post-punk

 


Jesteśmy na Spotify: