Drogie Undertone, oto Temporex. 

Jego wyluzowany, choć smutny album „Care” był jedną z rzeczy, które skandalicznie przeoczyliśmy w 2017 roku, ale poprawiliśmy się i w kolejnym rokiem przesłuchaliśmy go jakiś milion razy. Teraz – zbliżając się do jego pierwszego koncertu w Polsce (11 lutego w warszawskim Pogłosie) – próbujemy go lepiej poznać. A jaki jest lepszy sposób na poznanie człowieka, niż sprawdzenie jego gustu muzycznego? Żaden. Spoiler: Temporex jest bardzo spoko.

[YOU CAN ALSO READ IT IN ENGLISH]


Twój największy idol

W tej chwili powiedziałbym, że moimi idolami są Prince i Brian Wilson. Obydwaj są niesamowicie dobrymi songwriterami, muzykami i kompozytorami. Mam nadzieję, że kiedyś będę tak dobry jak oni.

Muzyka, do której wyluzowujesz

Wyluzowuję do Triathalon i Mk.Gee. Ich muzyka to muzyka dla luzaków każdego kształtu i rozmiaru.

Muzyka, która przypomina Ci pierwszą miłość

Prawdopodobnie „Butterflies” Michaela Jacksona. Ta piosenka pozwoliła mi się przekonać, że moja dziewczyna i ja mamy dokładnie taki sam gust muzyczny. No i przede wszystkim jest to piękny utwór.

Album, który chciałbyś zrobić

Naprawdę chciałbym napisać”Woof Woof” Arthura i pewnie jeszcze „Pet Sounds” The Beach Boys. Jest tak dużo wspaniałych pomysłów na tych płytach, że żałuję, że ja na takie nie wpadłem. Zawsze, jak ich słucham, czuję wielką zazdrość – w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.

Muzyka, która przekonała Cię do zostania muzykiem

„Cherry Bomb” Tylera, The Creatora oraz dyskografie Homeshake’a I Jerry’ego Papera sprawiły, że zapragnąłem spróbować tworzenia muzyki… I zrobiłem to! Teraz jestem Temporexem!

Piosenka, której nie możesz pozbyć się z głowy

W tej chwili to „Lady Cab Driver” Prince’a. Ciągle wraca do mojej głowy. Jest niesamowicie zabawna do śpiewania i piekielnie groovy!

Najważniejszy album w Twoim życiu

Remis pomiędzy „Cherry Bomb” Tylera, The Creatora, I „Skiptracing” Mild High Club. Obydwa eksplorują tak wiele pomysłów i gatunków… Dzięki nim zrozumiałem, że płyta może mieć każdą postać i każdy format.

Muzyka, która kojarzy Ci się z domem

„The Homeshake Tape” jest super domowa I przytulna. Pamiętam, że malowałem do niej okładkę „Care”.

Najlepsza płyta 2018

W mojej opinii to „Woof Woof” Arthura, ale bardzo podobała mi się też „Fool” Mk.Gee. Obydwie są niezwykle unikalne i pełne świetnych pomysłów, a przy tym mają tyle tekstur i poziomów, że mój mózg jest super zainteresowany wszystkim, co dzieje się w każdej piosence.

Temporex niebawem gra w Warszawie

11 lutego 2019, Pogłos

event // bilety

Więcej wydarzeń na BOREDOM BOOKING


Jeżeli podobają się Wam treści, jakie prezentujemy i chcecie nas wesprzeć, możecie odwiedzić nasz profil na Patronite:

Posted in WywiadTagged