„Ile dobrych gotyckich techniaw wyszło” – powiedziała nie szczędząc przekleństw Agata.„Gdzie są premierki?!” – dodała po chwili. No cóż, życie – Krzysiek zaczął słuchanie nowych rzeczy od The Smashing Pumpkins i stracił ochotę na jakiekolwiek słuchanie muzyki. Ale sytuacja opanowana – wracamy z całkiem sporą kolekcją premier z tego i kilku poprzednich tygodni. Bawcie się dobrze!


Potrayal Of Guilt – Let The Pain Be Your Guide (16.11) // Post hardcore

Dwadzieścia dwie minuty solidnego kopa w ryj. Po serii singli i demówek przyszła pora na wyczekiwany debiut. Już pierwszy utwór zapowiada, co nas czeka w tej pełnej cierpienia drodze. A jest to niezwykle sprawna i melodyjna mieszanka hardcore’u, screamo i death metalu. Pozycja obowiązkowa. (Agata)


Michelle Gurevich - Exciting Times (9.11) // lo-fi

Jest coś niesamowitego w Michelle Gurevich, szczególnie w jej głosie. Jej kobiecość, pewność siebie, doświadczenie – to wszystko w niezwykle zgrabny sposób przekuwa w leniwy śpiew i po prostu nie sposób nie dać jej się porwać. Tak też jest na Exciting Times. Muzyka to zaledwie cichy akompaniament do jej sennych opowieści. Idealny czas i pogoda na nowy album. (Agata)


Buzz Kull – New Kind Of Cross (16.11) // cold wave, post-punk

Nie wiem czemu, ale Australia raczej nie kojarzy mi się z mrokiem. Z drugiej strony w kraju, gdzie żyje milion pająków, nagrywanie chłodnej muzyki brzmi wręcz logicznie. Wszystko jest oczywiście niezwykle taneczne, a rytm wybija niestrudzony automat. Album jest napisany bardzo świadomie i praktycznie cały to mała armia hitów. Cieszy to tym bardziej, że co tydzień przekopuję się przez muzykę ludzi ubranych na czarno, którzy nasłuchali się za dużo Lebanon Hanover. W przypadku Buzz Kull wpływów jest o wiele więcej – od electroclashu, przez soczyste ebm po typowe, ale nie wyświechtane post-punki. Po-le-cam! (Agata)


SHAD SHADOWS – Nocturnal (8.11) // synth pop, dark electro

Włoski synthwave. Duet połączyła miłość do smutnych dźwięków, mają za sobą jedną EP, teraz postawili na koncept album opowiadający o miejskich legendach i dystopijnym społeczeństwie. (Agata)


Esben and the Witch - Nowhere (16.11) // ethereal wave

Esben and the Witch mają swój niezawodny patent na robienie płyt. To odpowiednie zarządzanie patosem, okazjonalny chaos, jaki w te piękne (nie bójmy się tego słowa) pieśni wprowadza przesterowany bas, czy noise’ująca gitara bardzo gęsto przeplatane wolniejszymi i bardziej nastrojowymi momentami. Ciary nie ustają praktycznie przez cały czas trwania płyty a przy takim „Golden Purifier” czy „The Unspoiled” są tak mocne, że aż bolą. Znowu im się udało. I to nawet lepiej niż zwykle! (k)

 


Single / Teledyski / Inne:

Sólveig Matthildur, Deb Demure – Dystopian Boy // cold wave

The Black Queen – Thrown Into The Dark // alternative

Chelsea Wolfe – Scrape

Silent Servant – Harm In Hand // techno

Iceage – Balm of Gilead // post-punk

Cherry Glazerr – Daddi // dream pop

Boy Harsher – Face The Fire // coldwave

Night Nail – Hollow Day // post-punk

Paradox Obscur – Afterlife Effect // cold wave

Poison Point – Resigned Commander // EBM

Youth Code vs HEALTH – INNOCENCE / industrial

Buzz Kill – New Kind Of Cross // darkwave

Karen O & Danger Mouse – LUX PRIMA // neo-psychedelia

YOWL – John The Collector // post-punk

 

Sorry – Starstruck // indie rock

 

Angel Du$t – Big Ass Love / Take Away The Pain // punk rock

 

These New Puritans – Into the Fire // post-punk, dance-punk

 


Jesteśmy na Spotify: