Pogoda jeszcze dopisuje, ale powoli żegnamy się z plenerowymi imprezami i wracamy do piwnic i innych jaskiń, gdzie czekają na nas całkiem niezłe bookingi. Poniżej lista gigów: a) które polecamy b) na które sami idziemy c) którym patronujemy i d) na które będzie można u nas zgarnąć wejściówkę. Stay tuned! (linki do eventów pod nazwami wydarzeń).


The Black Queen, Hybrydy, 26.10.2018


Greg Puciato powraca ze swoim synthpopowym składem, żeby promować drugi krążek. Uwaga – wydarzenie nie tylko dla fanów Dillinger Escape Plan. Będą też zachwyceni wyznawcy NIN czy Telefon Tel Aviv. Do tego dwa naprawdę dobre supporty, o których z powodzeniem moglibyśmy coś napisać w Nie Znasz. O właśnie, przydałoby się coś napisać… Ale my nie o tym. Wpadajcie do Hybryd.


XVII Wroclaw Industrial Festival, Wrocław, 2-4.11


Jak co roku, Industrial Festival postawił na solidnych headlinerów. Dlatego największymi literami zapisanych zobaczymy Blixę Bargelda razem z Teho Teardo, Soft Moon i Clock DVA. Poza tym solidna reprezentacja z Polski z Agressivą na czele. Zapraszamy do – a jakże – Sali Gotyckiej!


The Underground Youth + Noże, 5.11 Warszawa, 6.11 Poznań


Jeżeli Joy Division to nie jedyny post-punk, jakim się interesujesz, The Underground Youth nie trzeba Ci specjalnie przedstawiać. Jeżeli tak nie jest – tym bardziej kupuj bilet i ogarnij się człowieku, bo mamy 2018!


Soft Kill + Sky, 10.11, Pogłos Warszawa


Poprzedni występ zespołu został odwołany, dlatego trzymamy mocno kciuki, żeby tym razem się udało. Soft Kill to kolejni godni reprezentanci nowej fali post-punka, jednak w przeciwieństwie do Underground Youth, które eksploruje filmowe pejzaże noir, Soft Kill zaglądają wgłąb siebie i rozprawiają się ze swoimi demonami w bolesny i piękny sposób. Do tego cudowna czarownica SKY, czego chcieć więcej?


Peter Hook & The Light, 15.11 Wrocław


Może to skok na kasę, może Peter naprawdę kocha dziedzictwo Joy Division i chce zapewnić jego najlepszą wersję kolejnym pokoleniom… Najważniejsze, że robi to na najwyższym poziomi i wszystkie osoby, które już widziały ten projekt na żywo krzyczą na nas, że musimy tam być. No dobra!


Zola Jesus, 15.11 Warszawa, 16.11 Sopot, 17.11 Poznań, 18.11 Wrocław


Po świetnie przyjętym występie na OFF Festival Zola wraca aż na 4 koncerty do Polski! Kto nie miał okazji widzieć Niki na żywo, niech się nie zastanawia. Artystka po wygranej walce z depresją ma się lepiej niż kiedykolwiek, co przekłada się także na jej energię na scenie. My tam będziemy na pewno.


Gary Numan, 25.11 Warszawa


Protoplasta Trenta Reznora we własnej osobie. Autor najważniejszych synthpopowych hitów. Wrócił po latach milczenia z nowym albumem, który właśnie promuje. Ale nie będziemy się oszukiwać, idziemy tam usłyszeć klasyki.

Posted in KoncertTagged