Festiwal Afropunk to niesamowita inicjatywa, z równie niesamowitą historią – ale o tym później. W tym roku za nami już dwie edycje – w Paryżu i Brooklinie. Ostatnia odbywa się w Londynie, 24 września. Każdy powód, żeby odwiedzić Londyn jest dobry – Afropunk jest więc bardzo dobrym powodem.

Young Fathers

Co tu dużo mówić – to niewątpliwie nasz ulubiony zespół w tym roku. Agata widziała ich już chyba kilka razy za dużo, ale dla Karoliny będzie to debiut (przynajmniej w pełnym wymiarze). Trochę jej zazdrościmy! Kto widział Młodych Ojców, zrozumie. Niewątpliwie jest to ich czas – właśnie skończyli trasę z Massive Attack, która trwała od stycznia. Mamy nadzieję, że nie okażą zmęczenia i dadzą z siebie sto procent. Po cichu też liczymy, że na scenie będzie im towarzyszyła wschodząca gwiazda Law Holt, której debiutancki album sprzed kilku tygodni zachwyca nawet najbardziej wymagających krytyków.

Grace Jones

W sumie ciężko nam uwierzyć, że naprawdę ją zobaczymy. To prawdziwa ikona popkultury lat 70-tych, kobiecy odpowiednik Davida Bowiego. Jeżeli myślicie że aktualne gwiazdy pop są oryginalne, powinniście koniecznie obejrzeć kilka klipów Grace Jones. Ale ta artystka nie broni się samym wizerunkiem. W każdym gatunku muzycznym jest mistrzynią – zaczynając od disco a na funku kończąc. Jej występy to niesamowite show – z przyjemnością Wam je streścimy.

Loyle Carner

Raper z południowego Londynu, czyli będzie grał u siebie. Czy dzięki temu możemy liczyć na dobry występ? Od wydania swojego pierwszego wydawnictwa w 2014 roku nie przestaje podbijać serc krytyków i – co najważniejsze – fanów. NME napisało o jego muzyce, że jest „wrażliwa i elokwentna”, znowu w Guardian zauważył jego specyficzny styl, porównując jego rap do spowiedzi. Chętnie wysłuchamy.

GoldLink

Reprezentant Stanów Zjednoczonych. O jego muzyce można przeczytać, że to oryginalna mieszanka house’u i hip-hopu. Na tyle oryginalna, że zainteresował się nim Rick Rubin. My też się nim zainteresowałyśmy, ale póki co przeczytacie o tym tylko na Nachspielu.

ho99o9

The OGM i Eaddy robią na scenie rzeczy, z których byliby dumni najstarsi punkowcy. Salta na scenie? Check. Plucie na ludzi? Check. Niesamowity kontakt z publiką? Jak najbardziej! Miałyśmy to szczęście, że widziałyśmy chłopaków już dwa razy w tym roku – na Rock For People i Nowych Horyzontach. I wciąż nam mało!

Gaika

Image i wizja artystyczna Gaiki porywa. Jednak jego początki z muzyką nie są specjalnie romantyczne. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, uwielbiał freestylować po pijaku. W końcu postanowił nagrać coś na serio. Tak powstał jego pierwszy mixtape. Do swoich inspiracji zalicza The Melvins, FKA Twig i Trickyego. Sami przyznacie, że to ciekawe połączenie.

AFROPUNK odbędzie się 26 września w Londynie. Dowiedzcie się więcej na temat festiwalu:

www / facebook / instagram

Posted in ArtykułTagged