Rok 2020 dotarł już do połowy. Nie musimy chyba pisać, jakie to było sześć miesięcy. Dość powiedzieć, że w drugiej połowie nie zdziwiłaby nas inwazja kosmitów lub Godzilla wyłaniająca się z morza u wybrzeża Japonii. Nie wszystko jednak zawiodło nasze oczekiwania – muzyka alternatywna w 2020 dała radę – i to mimo ekstremalnych warunków.

Muzycy spoza mainstreamu musieli mierzyć się z brakiem koncertów, które w ich przypadku stanowią praktycznie jedyne źródło utrzymania. Poza tym często musieli decydować się na przełożenie daty premiery swojego albumu – i to nawet tuż przed pierwotnym terminem. Ale dali radę. I mamy na to dowód.

Przygotowaliśmy playlistę, na którą składa się ponad 600 kawałków – singli i “reprezentantów” albumów wydanych w pierwszej połowie tego roku. Ponad 41 godzin nowej muzyki – od indie rocka, przez post-punk, industrial, hip-hop, folk – you name it. Nasze kryteria? Wydanie w 2020 (jest tu kilka kawałków z zeszłego roku, które w tym zostały wydane z teledyskiem), znak jakości Undertone i przynależność do bardzo szerokiej szufladki z napisem “Muzyka Alternatywna”.

Tak jak w zeszłym roku, polecamy włączyć opcję “Shuffle” i słuchać, słuchać, słuchać. Bo pod względem muzyki mamy bardzo dobry rok.

A jeśli jesteście zainteresowani playlistą z zeszłego roku, kliknijcie tutaj.


Muzyka Alternatywna 2020 na Spotify:


 


Jeżeli podobają się Wam treści, jakie prezentujemy i chcecie nas wesprzeć, możecie odwiedzić nasz profil na Patronite:

Posted in PlaylistyTagged