Update: Pamiętacie naszą wielką playlistę z muzyka alternatywną? Staraliśmy się zawrzeć w niej wszystkie ciekawe rzeczy z pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku. Chyba Wam się spodobało, więc na koniec roku uzupełniliśmy ją o drugą połowę. Teraz liczy sobie ponad 700 kawałków, co przekłada się na 50 godzin muzyki! Oczywiście dałoby się pewnie zrobić playlistę na 10 razy tyle, ale ograniczając się (hehe) do tych dwóch dni z małym okładem, gwarantujemy Wam, że znalazły się tu tylko fajne rzeczy. Aha, gdybyście zastanawiali się, jaka myśl stoi za tą playlistą to wszystko macie w opisie z lipca, który zostawiamy poniżej. No to co, będzie słuchane?


W lipcu pisaliśmy tak:

Kilkanaście dni temu oficjalnie skończyliśmy pierwszą połowę 2019 roku. Czas więc na krótkie podsumowanie – jak ten okres prezentował się w muzyce alternatywnej? Nie będziemy robili jeszcze rankingów i długich tekstów – doskonale zdajemy sobie sprawę, że w najbliższych miesiącach możemy zostać zaskoczeni jeszcze wiele razy. Zamiast tego proponujemy po prostu wielką playlistę ze wszystkim, co od stycznia do czerwca latało nam na słuchawkach – oczywiście z zastrzeżeniem, że można to choćby w najbardziej wydumany sposób zakwalifikować do muzyki alternatywnej.

Wyszło grubo ponad 400 kawałków. Prawie 29 godzin muzyki. Od gotów przez metale po rapy i indie chłopców i dziewczyny. Od rzeczy, które można było usłyszeć na wydanych w tym czasie płytach, przez single po piosenki, które w tym roku doczekały się teledysków (stąd np. Daughters). O części z nich pisaliśmy już w NewTone, trochę wrzucaliśmy na Facebooka, a jeszcze inną grupę (i to całkiem liczną!) poznaliśmy za późno, aby o niej wspomnieć i ta playlista jest pierwszą okazją, żeby się nimi z Wami podzielić. Część artystów przewijała się u nas tyle razy, że na playlistę wskoczyło kilka ich kawałków. Część uważamy za tak dobrą, że serca pękały nam, gdy trzeba było wybrać na listę tylko jeden kawałek.

Wszystkie utwory, które tu zawarliśmy, łączy natomiast jedno – absolutny Znak Jakości Undertone. Włączajcie Spotify, ustawiajcie shuffle albo lećcie alfabetycznie i słuchajcie. Zajmie to sporo czasu, ale będziecie zadowoleni. I jak ktoś Was spyta, jak się ma ta Wasza muzyka alternatywna w 2019 roku, będziecie mieli sporo do opowiadania.


Muzyka Alternatywna 2019 na Spotify:Jeżeli podobają się Wam treści, jakie prezentujemy i chcecie nas wesprzeć, możecie odwiedzić nasz profil na Patronite: