Grudzień jest najgorszy.To muzyczny sezon ogórkowy. Ale mamy dla Was kilka płyt i piosenek, które nieco odroczą konieczność słuchania „Last Christmas”> Sprawdźcie!


Poison Point – Bestiensäule (30.11) // dark wave, ebm

Poison Point zrodziło się w 2015 roku jako jednoosobowy projekt Timothée Gainet. Od początku charakter PP był jasny – mroczna muzyka, synthowe kompozycje, automat perkusyjny i beznamiętny męski wokal. W 2016 roku do Poison Point było już duetem, ale dopiero teraz udało się otrzymać od nich coś więcej niż pojedyncze tracki. Słychać, że jest to muzyka robiona przez francuzów – ciężki bit miesza się z tanecznymi synthowymi dźwiękami, nie dając ani chwili na zastanowienie – trzeba tańczyć. (A)


ho99o9 - Cyber Cop [Unauthorized MP3.] (30.11) // punk

Wow. Przyznaję, że podchodziłam do tego albumu sceptycznie, ponieważ płytą numer dwa panowie bardzo zawiedli. Na szczęście odrobili zadanie domowe i już nie znajdziemy quazi dub stepowych kawałków które mają być radio friendly. Jest tak dużo zajebistości na tej płycie, że nie wiem od czego zacząć – przede wszystkim inspiracje. To niesamowite, z jakąś łatwością ho99o9 czerpią garściami z różnych gatunków muzycznych i jak świetnie im to wychodzi. Tak powinno brzmieć The Prodigy, gdyby nie zjadali po raz czwarty swojego własnego ogona. Te zabiegi można by znaleźć na nowym Ministry, gdyby Al otworzył szerzej głowę. Ale może to i lepiej, że to wszystko znalazło się po prostu na nowym albumie ho99o9. Hit! (A)


Rendered - Schwarz EP (30.11) // techno

Mroczne techno z samego – a jakże – Berlina. Ponad 20 minut intensywnej mieszanki ebm i industrialu, która aż się prosi, żeby zawładnąć parkietami zadymionych klubów. (A)


Guiding Lights - Not Much War (30.11) // indie rock

Indie rocka nie trzeba wymyślać na nowo. Czasami wystarczy po prostu trzymać rękę na pulsie. I warszawskie Guiding Lights robi to doskonale. Ich inspiracji można upatrywać nie tylko u Dinosaur Jr., ale także wielu młodszych kapel – takich jak Ovlov czy The Courtneys. I tę świeżość słychać w każdym z trzynastu (no dobra, jest w tym też intro i outro) kawałków na „Not Much War”. Miłośnicy gatunku tę płytę po prostu muszą znać. Ci, którzy na co dzień z nim nie obcują – przynajmniej powinni. (k)


Single / Teledyski / Inne:

Heavy Lungs – Blood Brother // punk

Shame – Dust on Trial // post-punk

Grimes – We Appreciate Power // cosmic 

Arctic Monkeys – Anyways // psychedelic pop

Housewives – Speak To Me // noise rock 


Jesteśmy na Spotify: