Sierpień był szalony, ale początek września też odznacza się wielkimi rzeczami. Wobec tego wracamy po wakacyjnej przerwie i prezentujemy Wam premiery z tego tygodnia.


Mothers - Render Another Ugly Method (07.09) // indie rock, post-punk

 

Myślę, że wszyscy zaznajomieni z dotychczasową twórczością Mothers musieli być w szoku, kiedy zespół zapowiedział Render Another Ugly Method kawałkiem „BLAME KIT”. Sam sprawdziłem wtedy trzy razy, czy na pewno nie włączyła mi się gdzieś przypadkiem płyta Palm. Ale nie – tu nie ma żadnego przypadku. Kristine Leschper będąc w trasie z pierwszą płytą swojego zespołu, poznała kilka zespołów odważnie bawiących się rytmiką (w tym właśnie Palm) i postanowiła, że drugi album Mothers właśnie tak będzie brzmiał. No i udało się – symbolem zmian niech będzie ostatni na płycie kawałek – „FAT CHANCE”, który Kristine z ekipą grają już od lat. Dotychczasową wersję można znaleźć chociażby na sesji dla Audiotree. Jak jest na płycie? Mroczniej, matematycznie, dziwnie, z licznymi pauzami… I w sumie tak można określić każdy kawałek, jak znalazł się na „Render…”. No może poza post-punkowo, noise rockowym, rozpędzonym „PINK”. I wiecie co? Jest to bardzo dobry kierunek. Jako fanatyk gatunku stawiam ten album w kolejce do płyt roku. Warto! (k)

 


Spiritualized - And Nothing Hurt (07.09) // neo-psychedelia

No proszę, niby płyta nagrana głównie na laptopa w sypialni, niby naznaczona kłopotami, które przez 6 lat tworzenia napatoczyły się Jasonowi Pierce’owi, a nie słychać ani jednego, ani drugiego. „And Nothing Hurt” to tryumfalny, pełen przepychu powrót, który polubią szczególnie miłośnicy pewnej dawki patosu. Ciekawe, na którym festiwalu zobaczymy go w przyszłym roku? (k)


Single / Teledyski / Inne:

Thom Yorke – Suspirium // film score

 

FEWS – Business Man // post-punk

 

Swearin’ – Future Hell // indie rock

 

Strange Ranger –  New Hair // indie rock

 

Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs – GNT // stoner rock

 

Slow Crush – Shallow Breath // shoegaze

scarlxrd – SX SAD. // trap rap

 


Jesteśmy też na Spotify: