Większość recenzentów za punkt honoru stawia sobie zaszufladkowanie muzyki, którą tworzy The KVB. Pada wiele określeń – od shoegaze i goth gaze, przez post-punk, psychodelic po cold wave. Wszystkie są w pewnym sensie trafne, ale my postanowiliśmy nie pytać Nicka i Kat o ich nagrania, ale o muzykę, która wpłynęła na ich życie. Płyty, które towarzyszyły im w określonych momentach życia, piosenki które dobrze wspominają i muzykę, która ich ukształtowała.

[click here for english version]


Kiedy wyprowadziłem się z domu rodzinnego


Serge Gainsbourg – 'Histoire De Melody Nelson’

Nick: to nie jest dokładnie z momentu, kiedy wyprowadziłem się z domu rodzinnego, ale od kiedy przeprowadziliśmy się z Londynu do Berlina, spędziliśmy mnóstwo godzin słuchając z naszymi przyjaciółmi tego albumu. To idealna muzyka na późne wieczory.


Kiedy zaczęłam swoją pierwszą pracę


The Smiths – 'This Charming Man’

Kat – moja pierwsza praca była w call center. W międzyczasie studiowałam w Yorkshire. Wtedy też kupiłam swój pierwszy samochód i pamiętam, że jeżdżąc do pracy słuchałam kilku płyt na zmianę – The Jesus & Mary Chain, Television i właśnie The Smiths.


Kiedy pierwszy raz stwierdziłem, że chcę zostać muzykiem


The Beatles – 'Strawberry Fields Forever’

Nick – kiedy miałem 16 lat, dostałem w prezencie książkę ze wszystkimi akordami do piosenek The Beatles. W tym czasie grałem na gitarze już od jakiegoś roku, ale dopiero wtedy zrozumiałem, jak można napisać piosenkę, jak wygląda proces jej budowy – od następujących po sobie akordach po wypełniające je melodie.


Moja pierwsza miłość


Dirty Beaches – 'Lord Knows Best’

Nick – pamiętam, że bardzo często słuchałem tego albumu (i tej piosenki w szczególności) kiedy poznałem Kat. Przypomina mi o tych wszystkich godzinach spędzonych w pociągu do Londynu, żeby się z nią zobaczyć.


Muzyka, która opisuje moje życie


Teleman – 'Dusseldorf’

Kat – słuchaliśmy tego zespołu ostatnio bardzo często, w szczególności, kiedy byliśmy w trasie. Jest bardzo optymistyczny, a czasem przechodzi wręcz w euforię! Nie jestem pewna, czy mówi to cokolwiek na temat naszego życia, ale kto wie?


Artysta, który zmienił moje życie


The Brian Jonestown Massacre

Nick – pamiętam, że przeczytałem o nich w artykule na temat Black Rebel Motorcycle Club. Niedługo potem wpadł mi w ręce egzemplarz DVD Dig! – kupiłem go, nie wiedząc, czego się spodziewać. Ten dokument i muzyka The Brian Jonestown Massacre zainspirowała mnie do tworzenia muzyki, jaką teraz robię. Później pojechaliśmy razem w trasę i wydaliśmy materiał w labelu Antona. To było niesamowite doświadczenie.


Najważniejszy album w moim życiu


Love – 'Forever Changes’

Nick – bardzo trudno jest wybrać jeden album, ale to właśnie ten kocham od pierwszego momentu, w którym go usłyszałem.

Fot. Lilly Creightmore, Liverpool International Festival of Psychedelia (22/9/17)

The KVB zagra w Warszawie

6 kwietnia w klubie Pogłos

wydarzenie na facebooku // kup bilet

Więcej koncertów od BOREDOM BOOKING

Posted in Wywiad