Wracamy po przerwie do raportu z pola bitwy. Internetowe koncerty rozwijają się coraz bardziej i teraz możecie w nich uczestniczyć wirtualnie, tworząc swoje awatary i przechadzając się po terenie wyimaginowanych festiwali. How cool/creepy is that?


Highway Holidays to ekipa z Holandii zajmująca się ogarnianiem sprzątu koncertowego. Przy okazji nagrywają też krótkie sesje z muzykami, z którymi pracują. Och najnowesze video to piękne wykonanie dwóch numerów Emmy z ostatniej płyty – Darkhorse i Control.


Chociaż video wygląda, jakby powstało w 82, to świeżutka sesja live duetu Xeno & Oaklander nadawana prosto z ich studia. 


Kælan Mikla wystąpiły w serii koncertów online na zamówienie Islandzkiego Muzeum Rocka. I zapodawały na maksa ostro \m/


Koncert został nagrany przez pohuk 21 lutego 2020r. w klubie Konkret w Łodzi. W utworze „Die you fuck” wystąpił Maciej Sławski (Skinny Girls). pohuk to niezależna, nieciągła, przerywana huczeniem inicjatywa, której celem jest uchwycenie muzyki wykonywanej na żywo w charakterystycznych przestrzeniach. To również reakcja obronna na frustracje i monotonię szarej rzeczywistości, której na co dzień doświadcza trójka przyjaciół, miłośników dobrego brzmienia (sic!). Interesuje nas proste równanie, którego składowymi są muzyka, ludzie oraz miejsca. Niewiadoma zachodzi w trakcie i właśnie ją staramy się zarejestrować pod postacią dźwięku i obrazu, z dbałością o jak najwyższą jakość. Chcemy wspierać ciekawe zespoły, które rezonują z naszymi gustami i stworzyć im okazję do bycia usłyszanym i zobaczonym, niezależnie od barier geograficznych, ekonomicznych i kulturowych.


VTSS dla Boiler Room. Komentarz jest zbędny.


Playlista od HEADS. – utwory, którymi się inspirowali, pisząc nowy album.


Playlista autorstwa Alexisa Marshalla z Daughters zrobiona dla magazynu Music and Riots. W artykule możecie przeczytać komentarz Lexa do każdego utworu.


Kolejny kanał wart subskrybowania – piękne studio nagraniowe w Portugalii, które dostarcza sporo contentu w czasie kwarantanny. W tym odcinku Cave Story, które kiedyś Undertone Booking ściągnęło do Chmur!


W świecie Minecrafta możecie się wybrać na „prawdziwy” festiwal – kilka scen i naprawdę solidny line-up. Tak solidny, że jednym z headlinerów był Massive Attack. Niestety okazało się, że Massive chce zobaczyć tyle osób, że nawet serwery Minecrafta nie były w stanie tego udźwignąć. Cała sytuacja zrobiła się dosyć nieprzyjemna i przeniosła się na obrzucanie się winą na social mediach. Na szczęście my mamy z tego coś pozytywnego – zripowany set Massive, gdzie grają covery między innymi Bauhaus. 


Król Słońce: muzyka do filmów erotycznych i powolnych wyścigów samochodowych.

.


Post Malone gra Nirvanę i zbiera pieniądze na walkę z covid-19.


Członkowie Deftones co tydzień grają sobie DJ sety na twichu. Z twicha niestety nic nie zostaje, na szczęście chłopcy na pamiątkę robią playlisty na Spotify. Poniżej selekcje od Chino, Sergio i Franka.


Nowa Zelandia ogłosiła dzisiaj wygraną z koronawirusem. Jaki udział w tym tryumfie mieli tamtejsi muzycy? Nie wiemy. Wiemy za to, że w miniony weekend wraz z kolegami i koleżankami z Australii zagrali na wirtualnym festiwalu Music From The Home Front. Pomyślcie sobie o jakimkolwiek muzyku z drugiego końca świata – prawdopodobnie zagrał podczas tego wydarzenia. Jest Kevin Parker z Tame Impala, jest Courtney Barnett, Marlon Williams, Crowded House, Vance Joy… Wszyscy!*

*Tak naprawdę to nie wszyscy, ale wiecie o co chodzi.


Radiohead co tydzień umila swoim fanom domową izolację (btw. czy jest jakiś inny zespół, który tak mocno pasuje do frazy „domowa izolacja”?) archiwalnym zapisem jednego ze swoich starych koncertów. W tym tygodniu padło na Buenos Aires z 2009, czyli występ nagrany podczas trasy, która w Polsce cieszy się szczególną estymą ze względu na legendarny koncert w Poznaniu. O tej akcji piszemy pierwszy raz, więc zachęcamy do sprawdzenia ich wrzutek z poprzednich tygodni – szczególnie koncertu z Dublina w 2000 roku z niesamowitą wersją „The National Anthem”. 


Na koniec występ Travisa Scotta w Fortnite. Cały świat o tym gada, a my nie wiemy, co o tym myśleć. No ale jak archiwum, to archiwum. Za parę lat będzie to niezła ciekawostka.


Jeżeli podobają się Wam treści, jakie prezentujemy i chcecie nas wesprzeć, możecie odwiedzić nasz profil na Patronite: