VONSECHSUNDACHTZIG to projekt mieszkających w Łodzi muzyków Eweliny Masztanowicz i Michała Fryca. Duet podzielił się z Undertone materiałem z ich drugiego wydawnictwa, Wasteland, na kilka dni przed oficjalną premierą. Fani dobitnej, organicznej elektroniki – możecie już zacierać rączki! 

Zespół założyliśmy w 2016 roku. Pod koniec 2017 roku wydaliśmy nasz debiutancki album (s/t), spinający nasze doświadczenia muzyczne w dziesięciu utworach. – mówi Michał Fryc. – Istotną rolę w naszej muzyce odgrywa środowisko post-przemysłowego miasta, poddanego agresywnej gentryfikacji. Nasze inspiracje muzyczne nie są niczym zaskakującym, słuchamy; Pan Sonic, Haus Arafna, November Novelet, NON, Merzbow, TG, White House. Na żywo kładziemy nacisk na fizyczne doznanie obrazu i dźwięku. 

W naszej nowej epce Wasteland staraliśmy się uzyskać spójne, zintensyfikowane brzmienie. Postanowiliśmy wykorzystać jeden typ wokalu, który świetnie współgra z ascetyczną elektroniką. Myśl przewodnia to ogólny klimat po katastrofie; atomowej czy naturalnej (jak Dust bowl w USA). Utwory przypominają narrację powracającego snu o reperkusjach gwałtownych zmian, nieokreślonych w czasie i przestrzeni. Teksty były zainspirowane wcześniej skomponowaną muzyką. Wybraliśmy pięć utworów, które świetnie pasowały do pejzażu „post-apo”. 

 

Posłuchaj VONSECHSUNDACHTZIG – Wasteland