Wyjątkowo w sobotę, ale za to z jaką pompą! W dzisiejszym NewTone prezentujemy 4 nowe albumy i aż 25 singli z tego tygodnia. Jest czego słuchać w weekend!


Iron Sight - To You Who Broke My Heart (19.07) // dark ambient, noise

Cóż, jeżeli widzę, że album jest sygnowany nazwą Instruments Of Discipline, mam dosyć wysokie oczekiwania. Na szczęście i tym razem się nie zawiodłam. Muzyka Iron Sight to ciężkie ambienty, których słucha się czasem niewygodnie, ale z niewątpliwą rozkoszą. Jak sugeruje tytuł, motywem przewodnim jest trauma złamanego serca. Proste kompozycje utworów pozwalają na pobudzenie wyobraźni do filmowych wizji, obrazów raczej z pogranicza kina grozy. Dla fanów Lingua Ignota pozycja obowiązkowa. (a)


XDZVØNX_TAPE_01

A to jest bardzo ciekawe znalezisko. DZVON to synthowo-mroczno-sakralny duet z Wrocławia, jak sami o sobie piszą. Miałam pomysł, żeby napisać coś więcej, ale wolę nie podsuwać Wam gotowych porównań. Przesłuchajcie całość, dajcie im szansę. (a)


Ross From Friends - Family Portrait (27.07) // lo-fi house

Felix Clary Weatherall wypuszcza swoje pierwsze LP po długiej i bardzo udanej serii EPek i od razu potwierdza swoją klasę. „Family Portrait” to jedna z najbardziej uniwersalnych, a zarazem frapujących płyt w dzisiejszym housie, a nawet w szeroko pojętej elektronice. Felix doskonale odnajduje się w wyluzowanych, momentami jazzujących bitach, które spokojnie mogą stanowić soundtrack do wylegiwania się na plaży, ale zdarza mu się także przycisnąć czymś mocniejszym – jak chociażby w „Thank God I’m A Lizard”. Fun fact: Felix prywatnie jest synem legendarnego Andy’ego Weatheralla i dzięki „Family Portrait” może się już pokazywać z nim nie tylko na rodzinnych zdjęciach. Teraz ma także miejsce obok taty, wśród największych wykonawców muzyki elektronicznej. (k)


Frontierer - Unloved (27.07) // mathcore

Brytyjczycy to chyba najbardziej płodny naród, jeśli chodzi o mathcore. A jednak przez lata wszystkie zespoły z tego kraju pozostawały w cieniu The Dillinger Escape Plan. Ale dzisiaj TDEP już nie ma, więc jest szansa na przejęcie tronu przez innych – i tu pojawia się Frontierer. Oczywiście – TDEP to wzorzec z Sevres tego gatunku, więc nie unikniemy porównań. Muzyka Brytyjczyków z pewnością trafi do fanów wczesnej tworczości ekipy Bena Weinmana – czternaście kawałków na „Unloved” to mocno popieprzona jazda do przodu –  w zasadzie bez żadnej chwili wytchnienia. To czego Frontierer jednak nie ma to zdolność wszywania w to wszystko ciekawych melodii. Pod koniec płyty robi się już trochę monotonnie. No, może poza „Neon Barnacle”, gdzie do głosu dochodzi industrialny, elektroniczny beat. To zresztą jeden z największych plusów tej kapeli – pomysłowe i bardzo trafne umieszczenie elektronicznych patentów w tym kontrolowanym chaosie. Mimo swoich wad, bardzo dobra płyta. I przeczytaliście to na portalu absolutnych fanatyków TDEP. (k)


Single / Teledyski / Inne:

Mothers – PINK // indie rock, post-punk

 

IDLES – Samaritans // post-punk, post-hardcore

 

Fucked Up – Raise Your Voice Joyce // post-hardcore

Swearin’ – Grow into a Ghost // indie rock

 

POND – Burnt Out Star // neo-psychedelia

 

Iron & Wine – What Hurts Worse // contemporary folk

 

Ratboys – Figure // indie pop

 

Klaus Johann Grobe – Discogedanken // krautrock

 

H.Grimace – In The Body // post-punk

 

The Holydrug Couple – Waterfalls // neo-psychedelia

 

Mini Mansions – Works Every Time // psychedelic pop

 

Girls In Synthesis – We Might Not Make Tomorrow  // anarcho punk, noise punk

 

Mass Gothic – How I Love You // dream pop

Daughters – Satan In The Wait // grindcore, hardcore

 

Actors – Slaves // post-punk

 

Soft Kill – Trying Not To Die  // post-punk

Get The Blessing – Not With Standing // jazz-rock

 

Giraffes? Giraffes! – Hug Of Death // math rock

 

Kagoule – Egg Hunt // indie rock

 

Spirit Of The Beehive – Can I Receive The Contact? // noise pop, indie rock

Eartheater – Peripheral // post-industrial

 

Bloody Knees – Spinning // alternative

Sea Pinks – Watermelon Sugar (Alcohol) // dream pop

 

Primitive Weapons – Keep The Lights On // noisecore, post-hardcore

Baked – Hope You’re Happy // indie rock

 


Jesteśmy na Spotify: